Twitter response:
ДНЗ "Світлячок"

Поради логопеда

  1. Не намагайтеся прискорити хід природного мовленнєвого розвитку дитини. Не перевантажуйте його мовленнєвими  заняттями. Ігри, вправи, мовленнєвий матеріал повинні відповідати віку – бо саме це може привести до логоневрозу.
  2. При спілкуванні з дитиною стежте за своєю мовою. Говоріть з ним, не поспішаючи. Звуки і слова вимовляєте чітко і ясно, незрозумілі слова, обороти, що зустрічаються в тексті, неодмінно поясніть.
  3. Не підробляйте вашу мову під дитячу мова, не зловживайте зменшувально – пестливих суфіксами – все це гальмує мовленнєвий розвиток.
  4. Своєчасно усувайте недолік мовлення дитини, прагнучі вказати неточності і помилки, що зустрічаються в промові вашої дитини, будьте обережні, ні в якому разі не смійтеся над малюком, найкраще – тактовно виправити те чи інше слово, якщо дитина поспішає висловити свої думки або говорить тихо , нагадайте йому: «ГОВОРИТИ ТРЕБА ЧІТКО, ЧІТКО, НЕ ПОСПІШАЮЧИ».
  5. Не залишайте без відповіді питання дитини. І пам’ятайте перевіряйте: «А чи зрозуміла їй ваша відповідь?» Якщо в будинку є магнітофон, записуйте мову вашої дитини.

 

Такі записи не тільки допоможуть в роботі над промовою, але з часом будуть хорошим подарунком для сина чи дочки.

 

Логопед
Осіпцова Світлана Олександрівна