Що повинен вміти малюк у 3 роки

В ТРИ РОКИ ДИТИНА ПОВИННА ВМІТИ

Вмиватися. З незначною допомогою дорослого мити руки, дотримуючись послідовності: дорослий допомагає закочувати рукава одягу, відрегулювати струмінь води, дитина самостійно змочує руки, бере мило, намилює руки. Взагалі діти охоче вмиваються самостійно або за нагадуванням дорослого.

Доглядати за зовнішнім виглядом. Радіти чистому, красивому одягу, охайній зачісці.   За нагадуванням дорослого користуватися носовою хустинкою, класти її у кишеню.

Правильно поводитися за столом. Прагнути їсти самостійно, відмовлятися від пропозиції «погодувати з ложки». Тримати ложку у правій руці, ретельно пережовувати їжу. За нагадуванням дорослого користуватися серветкою. За нагадуванням дорослих говорити «дякую», допомагати прибирати за собою тарілку, чашку, серветку. Дома мати «улюблену» тарілку, чашку, серветку, із задоволенням спостерігати, як мама миє посуд, робити спроби самостійно вимити свою тарілку та чашку, подати хліб, пиріжок.

Доглядати за речами та іграшками. Разом з дорослим та за його показом складати іграшки на місця, вішати речі, ставити взуття.

Одягатися.  За показом дорослого знімати і вдягати одяг, розстібати великі ґудзик. Знати свої речі, радіти чистому одягу.

Грати. У грі відображати процеси умивання, одягання, їжі, годувати, купати, одягати іграшки (ляльок, звіряток тощо), «вчити» свої улюблені іграшки правильно їсти, вмиватися.