Twitter response:
ДНЗ "Світлячок"

Вправи для дітей. Як правильно робити ранкову гімнастику.

Дитячому організму в процесі розвитку необхідні фізичні навантаження. Сенсу говорити про корисні властивості ранкової зарядки не має: нас вчать цьому ще з дитячого садка. Добре, якщо дитина відвідує будь-які спортивні гуртки та хоча б три рази на тиждень займається спортом. Дітям, котрі позбавлені такої можливості, варто щодня 15-20 хвилин виконувати зарядку.

Вправи для дітей досить прості і зрозумілі, але добре, якщо дитина виконуватиме їх під контролем батьків.

В першу чергу слід розім’яти шию: повороти головою в сторони, по колу, вниз -вгору. Це допомагає розім’яти м’язи шиї, поліпшити кровообіг мозку.

Потім слід розім’яти плечі і руки. Для цього здійснюються кругові рухи плечима вперед, назад разом і по черзі, потім підключаються руки: необхідно описувати кола повністю розкритими руками, потім лише в ліктях і в кистях.

Ранкова гімнастика для дітей включає також розминку спини і хребта. Спині необхідно приділяти особливу увагу, оскільки, чим якісніше робити вправи, тим менше шансів отримати сколіоз. Нахили в різні боки, кругові рухи тулубом, якщо є можливість бажано висіти на турніку, а якщо ні, то слід стати на носочки і витягуватися вгору. Дитина повинна з’єднувати руки в замок за спиною. Потім виконуються повороти тулуба.

 

Після спини приділяється увага ногам і тазовій області: кругові рухи, випади, стрибки, присідання. Такий комплекс вправ ранкова зарядка для дітей має включати обов’язково.

Зарядка – це розмина, а не тренування, тому не варто робити складні вправи і сильно навантажувати малюка. Дуже корисні ранкові пробіжки, але якщо дитині не подобається бігати вранці, то краще обмежитися простою зарядкою.

Батькам необхідно пам’ятати, що діти, які систематично займаються фізкультурою, стають не тільки більш здоровими, міцними та загартованими, а й самостійними, рішучими, сміливими, більш наполегливими для досягнення поставленої мети, вони легше входять у дитячий колектив і швидше засвоюють трудові навички.

Отже, фізичний розвиток дитини, її здоров’я залежать у першу чергу від батьків, їхнього способу життя.

 

Орієнтовний комплекс ранкової гімнастики для виконання вдома

Ходьба на місці.

В.п. – стоячи, руки на поясі. Нахили голови вперед-назад, вправо-вліво (4-5 р.).

В.п. – стоячи, руки вперед. Обертальні рухи долонями (3-4 р.).

В.п. – стоячи, руки в сторони. Обертальні рухи в ліктьових суглобах (3-4 р.).

В.п. – стоячи, руки вгору. Обертальні рухи прямими руками (3-4 р.).

В.п. – стоячи, права рука вгору, ліва вниз. Ривки руками назад. Зміна рук кожні два рази (4-5 повторень).

В.п. – стоячи, руки на поясі. Нахили вперед-назад, вправо-вліво (2-3 р. в кожен бік).

В.п. – стоячи, ноги нарізно, руки вперед. Махи прямими ногами вперед, убік, назад (2-3 р. в кожен бік).

В.п. – стоячи, руки на поясі. Випади вперед-назад, убік з упором руками на коліно (1-2 р. в кожен бік).

В.п. – стоячи, руки на поясі. Присідання, руки вперед (5-6 р.).

Ходьба на місці, підскоком – 5-6 р.

Ходьба на місці.

Комплекс вправ повторюється впродовж 1-2 тижнів. Потім слід перейти до інших рухів. Придумати вправи для ранкової гімнастики дуже просто самому.